טיפול בנביחות בבית

רוצים לדעת איך להפחית את הנביחות בבית על רעשים מבחוץ / חדר מדרגות ?

ניקח לדוגמא נביחות בעקבות רעשים מחדר המדרגות.

רוב הכלבים מגיבים בצורה כלשהי לחדר המדרגות חלקם גם נובחים אחרי טריקות דלתות של שכנים, רעש של המעלית, שכנים שעוברים. הם נובחים ובדר”כ אנחנו משתיקים אותם, אבל הם שוב חוזרים לנבוח וזה חוזר על עצמו עד שהשכנים עוברים עם הקניות ונעלמים, ישנם כלבים שיכולים להמשיך עוד לנבוח 🙁

זה בדיוק מה שקורה בבתים עם כלבים נבחנים, רוב האנשים מחכים שהכלב ינבח ורק אז מפסיקים את ההתנהגות.

אבל, מה אם נתחיל להגיב רגע לפני שהכלב נובח ? השניות אלו שהוא מנסה להבין אם הוא שמע נכון ושהוא צריך לנבוח.

איך עושים את זה?

לפני שנגע בטכניקות השונות להפחתת רגישות חשוב שנכיר את שפת הגוף של הכלב, רגע לפני שהוא נובח, למשל: נראה את גוף הכלב קפוא, האוזניים שלו זזות ומתחיל לנשום בחוזקה, נביחה קטנה, נהימה שלפני ההתפרצות הגדולה.

ברגעים האלו אנחנו נגיב, נסמן לכלב שמה שהוא שמע שווה משהו טוב, אפשר לומר לו יופי שמעת משהו ולגשת לתת לו חטיף, לשם כך תכינו צנצנות חטיפים באזורים שונים בבית, כדי שתוכלו לחזק את הרגעים שלפני הנביחות.

אם הכלב שלכם אוהב מגע, תיגשו אליו לטפו אותו ותדברו בטון נעים, אם צריך תתנו לו חטיף..

עוד דבר שאני מאוד אוהב לעשות במקרים של נבחנות זה לחזק העדר נביחות, ישנם מקרים שהכלב כנראה עייף מידי בשביל לנבוח והוא החליט לא לנבוח, או שהרעש היה רחוק או חלש, משום מה אנחנו מתעלמים מה זה לגמרי ברגע הזה אתם צריכים מיד להגיב, תסמנו לו ביופי כל הכבוד ותתנו לכלב חטיף.

מכירים את זה שכלב שנובח לפעמים גם נושם בין הנביחות ? פה אנחנו נגיב ונסמן לכלב ביופי וניתן לו חטיף

הוא יבין שמשתלם לו לא להיות דרמטי מידי 🙂

מדובר כאן בשינוי הרגלים משמעותיים, זה מאתגר אבל משתלם להמשך החיים

עם ערנות מרבית מצידכם ובהתמדה אתם תבחינו בשינוי ולא תצטרכו לחזק כל הזמן את הכלב, מה שכן, תמשיכו לשבח את הכלב על זה שהוא לא נובח ולפעמים תתנו על זה חטיף כתשלום 🙂