בתהליך נתמקד בדברים החשובים לכם ביותר:

חינוך לצרכים: צרכים יהיו בבית עד גיל חצי שנה (זה משתנה מכלב לכלב) ולכן נתכונן לכך שזוהי תקופה שעוברת.

באמצעות בניית שיגרת טיולים עם הדגש לשיגרה 🙂  תוכלו לעזור לגור בתהליך הגמילה .

 

חשוב: אין לכעוס על הגור בעת עשיית הצרכים בבית! במקום זה הריעו לו ותערכו “מסיבת חטיפים” כשהגור עושה צרכים מחוץ לבית.

ניתוב נשכנות: לגורים (כמו לילדים), יש השלב האוראלי, בתקופה זו, גורים משתמשים הרבה בפה כדי לחקור את הסביבה, הם כל כך סקרנים ומבחינתם  הכל שייך להם וטעים. בגיל 3- 6 חודשים, בזמן זה החלפת שיני החלב מציקות לגורים וגורמות לעידוד לעיסה, זה חלק מהותי בהתפתחות הכלב, מזכיר מאוד תינוק שמצריך נשכנים.

בתהליך נלמד כיצד לנתב את הנשיכות לדברים אחרים שמשתיכים לגור כמו : צעצועים, עצמות, משחקי תעסוקה וניתוב נשכנות בזמן משחק.

השארת גור לבד בבית:  כלבים הם חיה חברתית ולכן יתכן והגור יחווה קושי להשאר לבד בבית, בעיקר בימים הראשונים כשהוא עדיין לא כל כך מבין איפה הוא נמצא.

בתהליך נעזור לגור ונלמד אותו בהדרגה כך שיקבל ביטחון גם כשאתם לא בבית, ניצור עבורו סביבה בטוחה.

הרגלה למגע/טיפוח: ביקורים וטיפול אצל הווטרינר/מספרה והימצאות על שולחן נירוסטה גבוהה בחדר מלא ריחות וגירויים, הם לחלוטין לא הרגלים “טבעיים” לכלב. אנחנו יכולים להפוך אותם לכאלה, באמצעות הרגלה נכונה ובניית רגש חיובי המותאם ישירות למקומות מסוג זה.

חשיפה וחיברות נכונה בהדרגה: לגירויים שונים ומשתנים, תעזור לגור לעצב את תפיסת עולמו, תפחית ממנו סטרס במהלך חייו. ההתנהלות שלו מול טריגרים בבית ובחוץ תהיה נינוחה ורגועה.

החשיפה לגורמים כגון: אנשים, ילדים, כלבים, חתולים, מכוניות, רחובות, רעשים, מרפאות, מספרה וכ”ו.

בימים הראשונים של הגור בבית , כדאי למקם את המיטה שלו עם שמיכות חמות ליד המיטה שלכם, קרוב מספיק כדי להוריד יד מלטפת ברגעים שקשה לו, בדיוק כמו שמרגיעים תינוק בימיו הראשונים בעולם.

במידה ויש ילדים קטנים בבית, הנחו אותם לא להציק לכלב: לשלוח ידיים לאזור הפנים, להרים אותו, למשוך בזנב, באוזניים וכד’,  כלבים רגישים גם לקולות לכן כדאי לשמור על סביבה שקטה ונעימה במידת האפשר.

בתהליך האילוף, תלמדו איך למנוע בעיות עתידיות ע”י ניהול סביבתי נכון, יצירת סביבה בטוחה, חשיפה נכונה לעולם, הרגלה למגע וטיפולים, הישארות לבד, הרגלה לרצועה/קולר/רתמה וטיול נכון.